Pirita perespordipäev 2017 purustas taaskord osavõtjate rekordi!

  Pirita perespordipäev 2017 purustas taaskord osavõtjate rekordi!

24. septembril toimus Pirita perespordipäeva raames seitsmes Pirita sügisjooks. Fantastiliselt ilus ilm, sügisvärvides Kloostrimets ja soov ennast enne suurt talvepuhkust veel jooksurajal proovile panna meelitas Pirita sügisjooksu starti enam kui 1000 erinevas vanuses spordisõpru nii Piritalt kui Viimsist aga ka mujalt üle Eesti. Oma kohalolekuga austas Pirita linnaosa suurimaks jooksuürituseks kasvanud Pirita sügisjooksu ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Tallinna Teletorni maskott ETI nimelisel lastejooksul osales kokku 159 last vanuses 7 kuni 10 aastat. Erinevates vanuseklassides osutusid parimateks Liise Lillelaid, Arabella Võsu, Patrik Tobias Pindma ja Martin Potsepp.

RIMI tillujooksul osales 198 väikest jooksusõpra vanuses 1-6 aastat, kes kas iseseisvalt või lapsevanema kaasabil läbisid 200m. pikkuse ringi ning tundsid siirast rõõmu, kui said lõpetades kaela sügisjooksu unikaalse mälestusmedali, millel oli kujutatud Pirita terviseraja suusasilda. Igale lastejooksus osalejale panid üllatusterohke kinkekoti välja RIMI ja Moqyi.

Lisaks jooksmisele oli lastel võimalus veeta põnevalt aega MTÜ Loovustuba meisterdamistelgis, kus sagimist oli nii palju, et kohati jäi ruumist puudu. Eesti Tervishoiu Muuseumi tervisetelgis viidi lastele läbi „hambatund“ ja räägiti kuidas oma tervist hoida ja paremaks muuta.  Kunsti- ja loovusõpetaja Christina Lääne käe läbi said ka laste väikesed põsed ja käed kaunistatud.

Peale meeleolukat ühisvõimlemist fitnesstreeneri Katrin Väli  eesvõimlemisel anti start Pirita sügisjooksu 6 km. pikkusele põhidistantsile.

Möödunud aastast võitu suutis meeste arvestuses kaitsta Roman Hvalõnski kelle lõpuajaks märgiti protokolli 18.58,3 Teisena lõpetas ajaga 19.17,1 Leonid Latsepov ja kolmandana ajaga 19.35,0 Bert Tippi.

Naiste arvestuses tuli esmakordselt sügisjooksu võitjaks Eesti keskmaajooksjate paremikku kuuluv Kelly Nevolihhin, kes ajaga 22.56,6 saavutas üldarvestuses kõrge 19. koha. Tihedas konkurentsis lõpetas naiste arvestuses teisena ajaga 23.06,3 Pille Hinn ning kolmandana ajaga 23.19,4 Brit Rammul.

Sügisjooksu parimaid autasustati keraamik Aigi Orav´a poolt valmistatud eksklusiivsete sügisjooksu taiestega ning parim mees ja parim naine said Briketipoisid Oü poolt välja pandud 1 tonni puitbriketi omanikeks.

Kokku lõpetas Pirita sügisjooksu põhidistantsi 687 jooksjat, kelledest 284 olid mehed ja 403 naised.

Sügisjooksu parimatele panid auhinnad välja Nike, RIMI, Oriflame ja Sportland. Kõikide sügisjooksu põhidistantsil osalenute vahel loositi välja hulgaliselt perepääsmeid nii Eesti Tervishoiumuuseumi, Teletorni, Exitroomi kui Pirita Seiklusparki, aga samuti ka kvaliteetseid spordikotte Sportlandilt ning Pirita Kiropraktika Kliiniku esmavisiite. Karastava allikaveega kostitas kõiki lõpetajaid AS LTT. 

 

Suurim tänu kõikidele osalejatele, toetajatele, kaasaelajatele ja korraldajatele!

 

Täname teid: RIMI, Sportland, AS LTT, NIKE, Briketipoisid, Oriflame, Moqyi Eesti, Exitroom, Tallinna Teletorn, Pirita Kiropraktika Kliinik, Pirita Seikluspark, Eesti Tervishoiu Muuseum , MTÜ Loovustuba, Pirita Spordikeskus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Viimsi Vallavalitsus ning Pirita LOV.

 

Tänu teile seitsmes Pirita sügisjooks võimalikuks saigi!Mähe Selts

  Pirita perespordipäev 2017 purustas taaskord osavõtjate rekordi!