Pirita sügisjooks 2015 purustas osavõtjate rekordi!

Pirita sügisjooks 2015 purustas osavõtjate rekordi!

27. septembril toimus taaskord, järjekorras juba viies Pirita perespordipäev, mille raames sai teoks ka juubelihõnguline Pirita sügisjooks. Fantastiliselt ilus ilm, sügisvärvides Kloostrimets ja soov ennast enne suurt talvepuhkust veel jooksurajal proovile panna meelitas Pirita sügisjooksu starti ligi 800 erinevas vanuses spordisõpru nii Piritalt kui Viimsist aga ka Kohtla-Järvelt ja Saaremaalt.

Tallinna Teletorni maskott ETI nimelisel lastejooksul osales kokku 335 last vanuses 1 kuni 10 aastat. Erinevates vanuseklassides osutusid parimateks Krõõt Kudeviita, Liise Lillelaid, Hannes Erik Plado ja Timo Mandel.

Igale lastejooksus osalejale pani üllatusterohke kinkekoti välja RIMI.

Lisaks jooksmisele oli lastel võimalus veeta põnevalt aega MTÜ Loovustuba meisterdamistelgis, kus sagimist oli nii palju, et kohati jäi isegi ruumist puudu.

Peale meeleolukat ühisvõimlemist Kuninganna Stuudio treeneri Katrin Väli  eesvõimlemisel anti start Pirita sügisjooksu 6 km. pikkusele põhidistantsile.

Jooksu võitjaks tuli Tõnu Lillelaid, kelle lõpuajaks märgiti protokolli 20.03,1 Teisena lõpetas ajaga 21.36,4 Frank Abner ja kolmandana ajaga 21.38,4 Margus Heintalu.

Naiste arvestuses kaitses oma mullust esikohta piritalanna Kaisa Kukk, kes ajaga 22.11,4 oli ka üldarvestuses väga kõrgel viiendal kohal. Teisena lõpetas naistest ajaga 22.58,1 Elery Zadonski ning kolmandana ajaga 23.43,8 Kristel Metsla.

Sügisjooksu parimaid autasustati keraamik Aigi Orav´a poolt valmistatud eksklusiivsete sügisjooksu taiestega ning parim mees ja parim naine said Briketipoisid poolt välja pandud 1 tonni puitbriketi omanikeks.

Kokku lõpetas Pirita sügisjooksu põhidistantsi 445 jooksjat, kelledest 221 olid mehed ja 224 naised.

Iga lõpetaja sai kaela unikaalse Pirita sügisjooksu mälestusmedali, millel seekord oli kujutatud aastakümnete jooksul piritalaste mällu talletunud Regati maja.

Sügisjooksu parimatele panid auhinnad välja Nike, RIMI  ja Sportland. Kõikide sügisjooksu põhidistantsil osalenute vahel loositi välja hulgaliselt perepääsmeid nii Atlantis H2O Aquaparki, Viimsi Kinno, Eesti Tervishoiumuuseumi kui Pirita Seiklusparki, aga samuti ka kvaliteetseid spordikotte Sportlandilt. Karastava allikaveega kostitas kõiki lõpetajaid AS LTT.

Suurim tänu kõikidele osalejatele, toetajatele, kaasaelajatele ja korraldajatele!Täname teid: RIMI, Sportland, AS LTT, NIKE, Briketipoisid, Moqyi Eesti, Tallinna Teletorn, Viimsi Kino, Pirita Kiropraktikakliinik, Atlantis H2O Aquapark, Pirita Seikluspark, Eesti Õdede Liit , MTÜ Loovustuba, Pirita Spordikeskus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Viimsi Vallavalitsus ning Pirita LOV.

Tänu teile viies Pirita sügisjooks võimalikuks saigi!

 

Liikumises on energiat!