Toimus traditsiooniline Pirita perespordipäev / Pirita sügisjooks!

Pühapäeval, 22. septembril toimus taaskord Pirita perespordipäev, mille raames sai teoks kolmas Pirita sügisjooks. Metsavahi teel asuvasse võistluskeskusesse oli keskpäevaks kogunenud  hulgaliselt nii noori ja  vanu spordisõpru ja tervislikest eluviisidest ning looduses liikumisest lugu pidavaid inimesi. Põnevaid tegevusi jagus kõigile.

Sügisvärvides metsatukas asuvale lastealale oli HC Tallinn käsipalliklubi seadnud ülesse miniväljaku, et huvilised saaksid palliga nii lähedalt kui kaugelt väravavõrku sahistada.

MTÜ Loovustoa loovustelgis oli aga sagimist nii palju, et kõikide huviliste jaoks jäi isegi ruumist puudu ning näomaalija ei saanud kolme tunni jooksul kordagi võimalust toolilt tõusta.

Pirita sügisjooksu lastejooksude erinevatel distantsidel osales sel aastal kokku 223 last vanuses kuni 10 aastat.

Peale meeleolukat ühisvõimlemist Tallinn Viimsi Spa spordiklubi treeneri Ave Lao eesvõimlemisel anti start Pirita sügisjooksu 6km. pikkusele põhijooksule.

Pirita Sügisjooks 2013 võidu võttis selgi aastal Kaupo Sasmin, kelle lõpuajaks märgiti protokolli 19.19 Edumaa teiseks tulnud Tanel Levkoi ees oli ülekaalukas, 50 sekundit. Kolmanda kohaga pidi sel aastal leppima Heinrich Sillang ajaga 20.13.

Pikalt vigastuspausilt naasnud eelmise aasta Pirita sügisjooksu parim naine, Eesti maratoniau Londoni olümpiamängudel kaitsnud Evelin Talts seekord oma võitu kaitsta aga ei suutnud. Esimesena ületas lõpujoone Olga Andrejeva ajaga 22.59. Talle järgnes Eesti naispikamaajooksjate tulevikulootus Birgit Pihelgas ajaga 23.08. Eelmise aasta parim naine Evelin Talts pidi seekord leppima kolmanda koha ja ajaga 23.15

Kokku lõpetas Pirita sügisjooksu 362 jooksjat, käijat, kepikõndijat, kelledest 182 olid mehed ja 180 naised. Sügisjooksule andsid rahvusvahelise mõõdu osalejad Norrast, Türgist ja Poolast. Kohale tuldi ka üle Eesti, Saaremaalt, Võrust, Pärnumaalt ja LääneVirumaalt.  Iga lõpetaja sai kaela unikaalse Pirita sügisjooksu mälestusmedali, millel seekord oli kujutatud TOP-i olümpiatuld ja lipuväljakut.

Sügisjooksu parimatele panid auhinnad välja Nike, Tallink Hotels, Sportland ja EMT. Kõikide sügisjooksu põhidistantsil osalenute vahel loositi välja hulgaliselt perepääsmeid nii Tallink Aqua Spa-sse kui Tallinna Teletorni, aga ka kvaliteetseid spordikotte Sportlandilt ning Pirita Seikluspargi kinkekaarte.

Perespordipäeva võistluskeskuses ülesse seatud Eesti Õdede Liidu tervisetelgis oli kõikidel huvilistel võimalik tasuta mõõta oma tervisenäitajaid. Ja huvi erinevate mõõtmiste vastu oli väga suur.

Selleks korraks on Pirita perespordipäev / Pirita sügisjooks 2013 läbi. Suurim tänu kõikidele osalejatele, korraldajatele ja toetajatele!

Täname teid: EAS, EMT, LTT, NIKE, TOP, Moqyi Eesti, Tallink Hotels, Sportland, Tallinna Teletorn, Pirita Seikluspark, Eesti Õdede Liit , Tallinn Viimsi SPA, MTÜ Loovustuba, HC Tallinn, Pirita Spordikeskus, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ning Pirita LOV.

Tänu teile Pirita perespordipäev / Pirita sügisjooks võimalikuks saigi!

 

Liikumises on energiat!

 

 

Erik Vest

Pirita perespordipäeva peakorraldaja

MTÜ Mähe Selts