Uudised

05. veebruaril 2011 kell 11.00 hakatakse Tallinna Botaanikaaeda rajama Pirita lumelinna. Osalema on oodatud nii väikesed kui suured ehitusmeistrid. Osalejate registreerimine lõppeb 01. veebruaril. Kõik kes soovivad ehitamisel osaleda Mähe Seltsi võistkonnas andke endast teada meilile: maheselts@gmail.com või helistage 56267644

Kas teadsite, et Pirita Olümpiapurjespordikeskuse (TOP) lähiala planeeringulahenduse kohaselt kavandatakse TOP-ist linnapoole jäävale mereäärsele parkla- ja rohealale muuhulgas kuni kahekümne ühe (21) äriruumidega kortermaja ehitamist?

Detailplaneeringus kavandatu elluviimine tooks endaga kaasa ca. 700 uue elaniku lisandumise antud piirkonda, ning nende elanike igapäevaste liikumisharjumuste rahuldamiseks lisanduks niigi ülekoormatud Pirita teele veelgi juurde ca. 400 sõidukit!

Pirita Seltside Koostöökoda algatas allkirjade kogumise, mille eesmärgiks on näidata vastuseisu kortermajade ehitamise kavatsusele mereäärsel alal, toetades samas TOP-i lähiala puhkeväärtuslikku arendamist avaliku linnaruumi ja rohevõrgustiku osana.  Avaldage oma toetust internetiaadressil:  http://petitsioon.ee/ei-kortermajadele-topi-mereaarsel-alal

5. veebruaril 2011 Tallinna Botaanikaaias korraldatud Pirita Lumelinna ehitamise võistlusel osales Mähe Selts kahe võistkonnaga. 4 tunni jooksul ehitasime valmis kaks polufünktsionaalset lumeskulptuuri: "Lennuk" ja Vägev Vähk".  13. võistkonna konkurentsis saavutas "Vägev Vähk" hinnatud 3. koha."Vägeva Vähi" valmimist saate vaadata pildigaleriis "Pirita Lumelinn 2011"http://www.maheselts.ee/pildigalerii/10.  Siia on lisatud pilte ka teiste võistkondade poolt valmistatud töödest. 

Neljapäeval, s.o. 17.02.2010 algusega kell 19.00 annab Merivälja pansionaadis heategevuskontserdi Uku Suviste.
Kogu piletitulu läheb Merivälja lasteaia mänguõue varjualuste renoveerimiseks.
Renoveerimise maksumus on orienteeruvalt 5113 eurot, loodetav tulu piletite müügist on 1800 eurot.
Tulge ise ja kutsuge ka oma naabrid ning sõbrad kaasa!

Heategevuskontserdi pileti hind on 15 eurot.

Tallinna Botaanikaaed korraldab naistepäeval, s.o. 08.03.2011 algusega kell 19.00 suure orhideede oksjoni.

Oksjonit juhib Arlet Palmiste.

Musitseerib Peeter Rebane.

Enampakkumisele tulevad:

6. märtsil kell 11.00-16.00 Sisekaitseakadeemias . Ürituse eesmärkideks on tutvustada naistele võimalusi, kuidas tõsta enda ja oma lähedaste turvalisust, pakkuda võimalust õppida konkreetseid uusi teadmisi ja oskusi. Lisaks propageerida kodanikualgatust ning tõsta inimeste teadlikkust naiste võimalustest ja ülesannetest jõustruktuurides. Vähemtähtis pole ka heategevuslik eesmärk: toetada sümboolse hinnaga pileti müügist ja kohapeal kogutud annetustest meie poolt välja valitud asutust - Eesti Naiste Varjupaikade Liitu.  

31. märts kell 18.00

Pole midagi imelisemat, kui koduse värskelt ahjust tulnud leiva lõhn, mida lisaks täiskasvanutele, hakkavad ka lapsed kiirelt armastama. Kutsumegi teid avastama, kuidas valmistada kodustes tingimustes ise leiba. 

Hea Mähe Seltsi liige!

Mähe Seltsi üldkoosolek toimub teisipäeval, 19. aprillil 2011a.  kell 18.00-19.30 Mähe Vaba Aja Keskuses aadressil Aianduse tee 64A

Laupäeval 16. aprillil algusajaga kell 11.00 on Pirita Majandusgümnaasiumis arutusel Pirita hariduselu.

Konverentsil  "Hariduskorraldus Pirital - soovid ja võimalused" esinevad ja toovad praktilisi näiteid elust enesest: (vaata: loe edasi!)

Elion Ettevõtted As pakub Jasmiini tee elanikele võimaluse liituda digiTV-ga.

DigiTV-ga kaasneb enam kui 70 telekanali vaatamise võimalus, hüperkiire internet (100Mbit/s allalaadimis- ja kuni 20Mbit/s üleslaadimiskiirus.) ning soovi korral ka telefoniühendus. (vt: loe edasi)